تایپوگرافی چیست ؟ : 3 نکته اساسی در [طراحی لوگو بصورت تایپوگرافی]

فهرست مقاله

تایپوگرافی چیست ؟

سلام دوستان وقتتون بخیر. در این جلسه در مورد تایپوگرافی صحبت میکنیم . به صورت خیلی خلاصه تایپوگرافی اضافه کردن و تغییر در نوشته است این تغییرات باید بر اساس هدف خاصی صورت گیرد تا در پایان شاهد یک طرح ساده اما کاملا با مفهموم باشیم . در طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی باید  به یک سری نکات توجه کرد که یکی جلب سلیقه سفارش دهنده طرح است ، رسانایی موضوع و خوانایی است . در حال حاضر و با توجه به این سه نکته میتوان گفت که اکثر طرح ها بر اساس سلیقه سفارش دهنده و رسانایی موضوع طراحی هدف اصلی می باشد هر چند خوانایی نیز لحاظ میشود اما نسبت به آن دو نکته کمتر اهمیت داده می شود .

نکات طراحی لوگو برای کارت ویزیت

از متن بالا ما با 3 بحث اساسی روبرو هستیم :

  1. جلب رضایت مشتری
  2. رسانایی موضوع
  3. و خوانایی

 

تایپوگرافی چیست ؟ : 3 نکته اساسی در [طراحی لوگو بصورت تایپوگرافی]

 

در فرایند طراحی ابتدا بایستی موضوع مورد نظر را تشریح کنید و سپس آن را بشناسید و در نهایت درکش کنید و بعد از آن نکات اصلی تر را جدا و اهمیت آنرا روشن تر نمایید و سپس تمام عناصر را هماهنگ کنید تا شاهد یک طرح ناب باشیم .

این فرایند را ما باید بهتر بشناسیم تا در طراحی تایپوگرافی خوب عمل کنیم . و شما بایستی در ابتدای کار با سفارش دهنده جلسه یا جلساتی را پیش از شروع کارخود برگزار کنید تا موضوع کاملا درک شود و سلیقه او نیز بدست آید.

لوگو بصورت یک تصویر است که بصورت نوشته یا اشکالی و یا تلفیقی از هر دو برای کسب و کار شما است که در مورد فعالیت شما ساهته می شود و همانند یک امضا معرف شماست . در طراحی آن باید دقت شود زیرا هویت شما را منعکس می کند و وقتی دقت کافی انجام شود نظم کاری شما را سبب می شود .

پیشنهاد ما به شما برای شروع طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی این است که اطلاعات با کسب اطلاعات کافی گام بردارید تا بتوانید قدم های مثبتی بردارید . ممنون که با ما همراه بودید .

دیگر مقالات ما :

بستن
rotate_right
بستن

ارسال پیام

image
بستن

علاقه مندی های من

image
اعلانات visibility rotate_right بستن
image
image
arrow_left
arrow_right